Sierpniowy Chmielny Box – Wrężel, Browar Golem, Browar Jana, Raduga i wiele innych

New Tan 100%

Po długiej przerwie reaktywujemy bloga. Zaczynamy od sierpniowego Chmielnego Boxa. Oto co można było znaleźć paczce:

 

New Tan 100%

Collector od Browaru Raduga
styl: Lemon Witbier
Nowość! Przygotowane specjalnie na ostatnie dni wakacji piwo w iście letnim stylu. Lekkie piwo ze skórką cytryny. Jak przystało na browar Raduga, piwo nawiązuje do dzieła filmowego. Tym razem to film z 1965 roku pt. Kolekcjoner. Etykieta jak zwykle bajeczna.

 

New Tan 100%

Simcoe S.M.A.S.H India Pale Ale od browaru Wrężel
styl: Single Hop & Single Malt IPA
Zastosowanie jednego rodzaju słodu i jednego gatunku chmielu, pozwala dokładnie zaznajomić się z możliwościami, jakie niesie ze sobą chmiel Simcoe. Leśna żywica i aromatyczne cytrusy połączone z delikatną, ale zdecydowaną goryczką o żywicznym posmaku. Świetne, wysoko oceniane piwo.

 

New Tan 100%

 

Black Boss od Browaru Witnica
styl: Porter
Ciemne, pasteryzowane piwo warzone przez browar Witnica od 2004 roku. Warto wiedzieć, że ten porter eksportowany jest do Szwecji i Stanów Zjednoczonych i jest jednym z najlepszych porterów produkowanych w Polsce. Słodkie, słodowe piwo, z wyczuwalnym karmelem.

 

New Tan 100%

 

Ortodox English IPA od AleBrowar
styl: English IPA
Ortodoksyjna, angielska wersja India Pale Ale.To trzecie piwo z serii Ortodox, uwarzone przez AleBrowar, czyli browar kontraktowy warzący w Browarze Gościszewo. Jak wiadomo AleBrowar to kontraktowiec założony przez trzech przyjaciół w roku 2012, Jest to jeden z browarów, które na dobre rozpoczęły w Polsce rewolucję piwną.

 

New Tan 100%

 

Etz Chaim od Browaru Golem
styl: West Coast India Pale Ale
Piwo miało premierę w maju tego roku. Etz Chaim w języku hebrajskim znaczy Drzewo Życia. To American IPA z dodatkiem amczuru, czyli sproszkowanego zielonego mango. Ma wyraźną goryczkę i lekko tropikalną nutę. Super propozycja na koniec lata.

 

New Tan 100%

 

Rudolf od Browaru Jana
styl: Koźlak Pszeniczny
Ciemne, pasteryzowane, niefiltrowane piwo. Aromat goździków i bananów.
Miała to być propozycja na Święta, ale spóźnili się z premierą i tak piwo zostało zaprezentowane w styczniu. Konieczna pozycja dla wszystkich fanów koźlaków pszenicznych.

Dodaj komentarz