Recenzja sierpniowej edycji Czytelniczej Zaka – Paki.

1

Wydawnictwo Zakamarki wydaje przepiękne książki dla dzieci, którymi możemy cieszyć się co miesiąc, zamawiając subskrypcję Czytelniczej Zaka – Paki. W tym poście chciałabym Wam przedstawić kolejne wartościowe tytuły, które znalazły się w sierpniowym boxie dla dzieci w wieku 6 – 10 lat.

Pierwszym z nich jest trzecia część serii „Przygody w Raju” autorstwa Moni Nilsson i Elin Lindell. Seria została stworzona z myślą o dzieciach, które rozpoczynają samodzielne czytanie – tekstu jest niewiele, za to sporo kolorowych ilustracji.

2

Pierwsza część serii – „Najlepsi przyjaciele” opowiada o Zlatku, który nie ma przyjaciół, a jego życie uprzykrzają starsi bracia. Pewnego dnia poznaje Bezę, z którą szybko się zaprzyjaźniają. Zlatka życie bardzo się zmienia – wreszcie ma kompana do rozmów i zabaw. Trzecia część to krótka opowieść o tym, jak wygląda pierwsza noc bez rodziców w obcym domu, „Noc duchów”.

Autorka bardzo poważnie traktuje dziecięce emocje, lęki i wątpliwości, jednak nie brakuje w książce humoru i zabawnych historii.

3

Druga książka to „Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk” autorstwa Asy Lind, opatrzona ilustracjami Kristiny Digman. Jest to przepięknie wydany, obszerny zbiór 45 opowiadań o wilku, który uwielbia trudne pytania i zagadnienia:

„-Wszystko jest kosmosem! – powiedział Piaskowy Wilk. – Wszystko, co istnieje! To tu i teraz, i tam, i wtedy. To światłość i ciemność, galaktyki i gwiazdy, planety komety, klarnety i niedźwiedzie, i śledzie, i małe zakurzone czerwone landrynki, które czasem można znaleźć na samym dnie kieszeni.”

To i wiele innych zagadek tłumaczy bohaterce – Karusi – Piaskowy Wilk. Razem próbują odkryć tajemnice otaczającego świata.

4

Kolejne wspaniałe książki dla dzieci dołączam do naszej domowej biblioteki. Muszę też wspomnieć o cenie – rzeczywista cena obu książek to 69,80. My otrzymaliśmy je w boxie za 56 zł (cena lojalnościowa po 6 miesiącach nieprzerwanej subskrypcji), wraz z przesyłką!

Możecie zamówić zakamarkową prenumeratę w dwóch grupach wiekowych, na naszej stronie:

http://www.subclub.pl/czytelnicza-zaka-paka-k60.html

Dodaj komentarz