Gry planszowe dla dzieci – recenzja boxa Grami Pudło

Gry planszowe dla dzieci – recenzja boxa Grami Pudło

7

Po raz pierwszy na naszym blogu opisujemy zawartość boxa subskrypcyjnego, stworzonego specjalnie dla dzieci – Grami Pudło, pudełko pełne różnych gier dla dzieci. Na stronie klubu możliwy jest wybór stosowny do wieku dziecka.

My recenzujemy majowy box dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Grami Pudło jest prezentem na Dzień Dziecka dla 6 – letniej Emilki, a więc recenzja dotyczy boxa z edycji majowej. Co znajdujemy w środku?

Pierwszą grą, którą odkrywamy, jest Anakonda – wielopoziomowa gra logiczna dla dzieci, ale dorośli bawią się przy niej równie dobrze 🙂 Jest to zestaw zadań dla jednego gracza, polegających na ułożeniu kształtu węża na planszy od głowy do ogona. Anakonda zawiera 100 zagadek na pięciu poziomach trudności: starter, junior, ekspert, mistrz oraz gwiazda. Gra rozwija umiejętność logicznego myślenia, zdolność planowania strategicznego, spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną.

4

5

„Psi Psi” to kolejna gra, którą znaleźliśmy w boxie Grami Pudło. Została wymyślona przez 5-letnią Olę oraz jej tatę, przy współpracy ze znanymi markami – kostkę zaprojektował i wykonał Q-workshop, a całą grę wyprodukowała firma Cube Factory of Ideas z Poznania. A na czym polega gra? Historia jest zabawna, szczególnie dla dzieci – chodzi o to, żeby zdążyć dostać się do toalety. Psi Psi została przygotowana w 2 wersjach rozgrywki: łatwiejszej i trudniejszej. Gra jest pełna śmiesznych sytuacji i interakcji, ważne, aby rodzice nabrali trochę dystansu do tematu, aby bez skrępowania bawić się ze swoimi dziećmi. 🙂

6

Trzecia gra to Pictomania firmy Trefl. Jest to gra w rysowanie – każdy gracz rysuje wylosowane hasło, a pozostali gracze jednocześnie próbują odgadnąć jakie to hasło. Zadania mogą być różne – od najprostszych, jak narysowanie motyla czy znaku stopu, jak i bardzo zaawansowanych, wręcz abstrakcyjnych – bo jak narysować moralność, nieuwagę, byłą żonę czy słowo wówczas? 🙂 Na szczęście nie potrzebne są wyjątkowe zdolności manualne, lecz wyobraźnia i pomysł na przekazanie w jak najbardziej czytelny sposób hasła, które wylosowaliśmy. Pictomania to świetna gra dla całej rodziny!

1

2

Dodatkowo w Grami Pudle otrzymaliśmy demo gry Enigma oraz podkładki pod kubki z grafiką Farmera.

Gry planszowe to najlepszy sposób na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Integrują, rozwijają myślenie strategiczne i logiczne oraz wyobraźnię. Uczą dzieci radzenia sobie z przegraną. Planszówki bardzo zbliżają rodzinę, są świetnym pomysłem na to, jak wspólnie i aktywnie spędzić czas.

1 odpowiedź

  1. Justyna F · 3 czerwca 2015 Reply

    Czy ktoś wie jaka była zawartość Grami Pudło dla wieku 3-6 lat?

Dodaj komentarz