Fishbox –  box subskrypcyjny dla wędkarzy.

Fishbox – box subskrypcyjny dla wędkarzy.

IMG_1005

Fishbox to program subskrypcyjny, skierowany do miłośników wędkowania. Zawiera zestawy przynęt spinningowych, które są kompletowane każdego miesiąca, według konkretnego gatunku ryb. Wędkarstwo spinningowe jest najpopularniejszą w Polsce metodą połowu ryb drapieżnych takich jak sandacz, szczupak, okoń czy sum. Podstawowym elementem wyposażenia jest wędzisko, następnie kołowrotek oraz gama przynęt.

Zawartość boxów jest częściowo znana, niektóre elementy pozostają niespodzianką, aż do momentu otwarcia paczki. Kwietniowy box, który recenzujemy, poświęcony był szczupakowi. W pudełku znalazło się 13 starannie wyselekcjonowanych przynęt wysokiej klasy, pochodzących od znanych producentów: Salmo, Relax Kopyto, Delalande Sandra i Yo Zuri.

box

Te nazwy mogą brzmieć obco dla laika, jednak miłośnicy wędkowania doskonale znają produkty tych marek i doceniają je za bardzo dobrą jakość. Twórcy Fishboxa znają się na rzeczy – są zapalonymi wędkarzami z wieloletnim doświadczeniem i pokaźną kolekcją pucharów.

W subskrypcji miesięcznej cena jednego zestawu wynosi (z wysyłką) 119 zł, trzymiesięcznej – 109 zł, a półrocznej 99 zł. W stosunku do cen sklepowych, użytkownicy oszczędzają od 30 do 50%, a więc całkiem sporo.

Jakość sprzętu oferowanego przez Fishbox teoretycznie można sprawdzić jedynie podczas łowienia, jednak gwarancję dają marki, które Fishbox-a zaopatrują. Salmo czy Yo Zuri to firmy popularne nawet wśród początkujących wędkarzy.

IMG_1007

W testowanym, kwietniowym boxie znalazły się cztery przynęty Salmo (2x Sting i 2xWhitefish), doskonale znane ze swojej skuteczności. Relax Kopyto charakteryzuje się z kolei ciekawym rozwiązaniem – dwa zwężające się paski, ulokowane pomiędzy korpusem, a ogonem poprawiają jej ruch. Jest też wyjątkowo odporna na zęby ryb. Przynęty Sandra Delalande są uniwersalne i bardzo efektownie pracują.

Fishbox to zaskakująco udany pomysł dla aktywnych wędkarzy. Zapewnia regularny zapas przynęt i sprawia, że nie marnujemy czasu na ich wybór i zakup. To dodatkowa zaleta dla początkujących, niezbyt doświadczonych miłośników wędkowania. Dobór przynęt w boxie nie jest kwestią przypadku, lecz wynikiem selekcji i testów, które przeprowadzają jego twórcy. Użytkownikom pozostaje jedynie cieszyć się z wędkarskich zdobyczy.

Dodaj komentarz